Koncert skupiny FRAGILE - 25. 5. 2019 v 19.00 hodin

FRAGILE (v překladu znamená jemný, křehký)

Vokální slovenská skupina FRAGILE je složená z populárních osobností, známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí či TV show. FRAGILE patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky i k evropské špičce. Mimo předkapely zahraničních skupin, vystoupili také na koncertech Karla Gotta. Pro české diváky je nejznámější osobností zpěvačka a herečka Soňa Norisová.

Věnují se interpretaci známých světových rock-pop-hitů v působivých a velmi zajímavých originálních a cappella aranžmá. Všechno, co uslyšíte je opravdu tvořeno jen hlasem a ústy interpretů v komorním a cappella provedení. Čistě vokální, jisté instrumentální prvky se v jejich hlasech uplatňují jako rytmická opora.

Repertoár koncertu skupiny tvoří písně světových i domácích interpretů jako: Queen, Sting, John Lennon, Richard Müller, Lorde, Leonard Cohen, The Real Group  a dalších. Mezi novinky patří skladba Lady karneval od Karla Gotta, The Parting Glass – irská národní skladba, Get Lucky od Daft Punk, dále Fero od sk. Elán, nebo Good Old Fashion Lover Boy od sk. Queen Boy a aranže dalších známých hitů legendární britské skupiny Queen.

Skupinu vede dirigent a producent Braňa Kostka, členovy skupiny jsou herečka a zpěvačka Soňa Norisová – soprán, Jana Golis – soprán, Helena Krajčiová – alt, Svetlana Rymarenko – alt, Slavo Košecký – tenor, Kamila Apetauer – soprán, Peter Lacho – tenor, Martin Madej – tenor, Jozef Hečko - bas.

FRAGILE tři roky vystupovali s Richardem Müllerem v rámci projektu Hlasy po celé ČR s SR. Celé turné s více jak sto úspěšnými koncerty provázely nadšené reakce publika. Koncerty vidělo více jak padesát tisíc diváků, prodalo se na dvacet tisíc alb i mnoho ocenění dělá z „Hlasů“ jeden z nejúspěšnějších projektů za poslední roky.

Za svou práci byli mnohokrát oceněni, například v roce 2014 to byla slovenská cena OTO.

Jsou trojnásobnými držiteli ocenění Hudební skupina roku 2013, 2014 a 2015 v diváckém hlasování ankety OTO (osobnosti televizní obrazovky). Alba Hlasy a Hlasy 2 se stala několikanásobně platinovými. Získali cenu SOZA za nejprodávanější nosič zvukového záznamu za rok 2014 na DVD HLASY 2; dále Ocenění Krišťálové krídlo za Album roku 2013 od slovenského Zväzu autorov a interpretov (ZAI) a další.

Skupina vystupuje nejenom v ČR (více jak 200 koncertů) ale také ve Francii, Polsku a Rakousku.

Svou hudbou, projevem FRAGILE dokáže zasáhnout široké divácké publikum a na své si přijdou všichni milovníci kvalitní muziky. Jejich představení jsou plné nejen výborné hudby, ale také skvělého humoru, díky kterým zažijete neopakovatelný večer plný jedinečné zábavy. Energie, kterou Vám FRAGILE odevzdá z pódia se dá jenom velmi těžko popsat slovy. Musíte ji prostě zažít na vlastní kůži! Jedinečné hudební setkání se bude konat 25. 5. 2019 v Letovicích!

 

24. 1. 2019