Novinky

Srdečně zveme na Slavnostní zahájení sezóny spojené s výstavou OD NITKY K UMĚNÍ - kouzlo Art protisu. Výstava představuje práce studentů ze Střední školy umění a designu Brno, obor Ekotextil desig. Studenti pro své oděvy využívají například unikátní techniku Art protis, jde spojení umění malby s technologií výroby netkaných textilií. Art protis vznikl ve Výzkumném ústavu vlnařském v Brně r.

Přijďte se podívat na betlémy vystavené v historické pracovně v muzeu, které na Vás dýchnou neopakovatelnou atmosféru časů minulých. Výstava nabízí i betlémy od současných tvůrců a ještě malý bonus.

Srdečně zveme na vernisáž obrazů tvůrců z Letovic a okolí dne 15.9.2023 od 18.00 hod.

Součástí vernisáže bude ochtnávka medového frizzante a dalších medových produktů a krátká přednáška o digitálním umění - Digi artu.

Muzeum města Letovice pořádá prohlídky expozice věnované historii letovické strojové krajky v historické původní budově továrny Tylex (dřív Moritz Faber a Co.)