O expozici

Motto: Historia magistra vitae - Historie je učitelkou života.

Muzeum města Letovice nově nabízí ke zhlédnutí tři nové expozice:

Přenést se v čase vám umožní vydařená expozice zaměřená na prvorepublikový koloniál. Neméně zajímavou je pak expozice společnosti Tylex - nejstarší textilky z dob Rakousko-Uherska, která přibližuje historii textilní výroby v Letovicích.

Výstava s názvem Vývoj prodeje a výroby čokolády v Československu jistě potěší milovníky sladkostí. Jde o dočasnou expozici věnovanou historii čokolády v Československu, která byla instalována ve spolupráci s Muzeem obchodu v Bratislavě.

Všechny tyto expozice najdete v 1. patře budovy. Chodbu tohoto patra pak zdobí historické pohlednice Ing. M. Kobelky a nechybí ani poutavé informační bannery, které vám přiblíží život letovického rodáka Huberta Lamploty a jeho přínos pro naše město.

Přízemí bývalé měšťanské školy pak nově nabídne možnost prohlédnout si keramické výrobky žáků sousední Masarykovy střední školy, která je nositelkou tradice nemateriálních statků tradiční lidové kultury Jihomoravského kraje se zápisem Keramika - kamenina na Letovicku a Kunštátsku.

Dále je v přízemních prostorách k vidění upoutávková výstava, předkládající návštěvníkovi na 10 tabulích vývoj města a jeho území od hlubokého pravěku do současnosti a postupně si všímá jednotlivých okruhů života, významných stavebních památek a historických událostí. Podchycen je na mapách i vývoj osídlení a růst města a současný stav přidružených částí.

24/9/2020
Kachle erb