2/10
MKS Letovice / kulturní dům
Hudba
100,- Kč
Na koncert platí předplatné KPH / děti a mládež do 18 let zdarma

Bohumír Stehlík: Hudba napříč stoletími

Zahajovací koncert KPH

Klavírní recitál Bohumíra Stehlíka provede v první půlce koncertu hudbou od baroka až po romantismus. Ke slyšení budou kontrastní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Frederyka Chopina, Johannesa Brahmse a Sergeje Rachmaninova. Ve druhé části se můžete těšit na putování až do 20. století s důrazem na české skladatele - Leoše Janáčka a Klementa Slavického.

Bohumír Stehlík  (*1990, Praha) je jeden z předních klavíristů mladší generace. Vyniká svou instrumentální zručností a neobvyklou hudební vyjadřovací schopností. Vystupuje sólově i na koncertech komorní hudby u nás i ve světě.
Vystudoval pražské Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením v klavírní třídě profesorky Iriny Kondratěnko. Po roce na Akademii múzických umění v Praze zamířil r. 2011 do Švédska, kde studoval až do roku 2016 na jedné z nejprestižnějších skandinávských hudebních škol – Hudebním institutu Edsberg pod Royal College of Music ve Stockholmu pod vedením profesora Matse Widlunda. Bohumír je laureátem řady klavírních soutěží (např. Ljunggrenska tävlingen – 1. cena, Stockholm International Music Competition – 2. cena, Concertino Praga – 1. cena, Virtuosi per Musica di Pianoforte – 1. cena ad.). Byl oceněn rovněž mnoha stipendii, například stipendiem Yamaha, či každoročně prestižním  stipendiem švédské královské akademie za sólo, komorní hudbu a klavírní doprovod. S komorním souborem Duo du Rêve s flétnistkou Janou Jarkovskou obdržel řadu ocenění v soutěžích komorní hudby (ProMusicis France Award - vítěz, "Salieri-Zinetti" International Chamber Music Competition - 3. cena, ISA Open Awards - vítěz, Val Tidone International Chamber Music Competition - 1. cena). Mimo Dua du Rêve pravidelně vystupuje s houslistkou Markétou Janouškovou a je členem mezinárodního souboru Ensemble D’Accord, který se věnuje repertoáru od klavírního tria až po kvintet.
Kromě koncertní činnosti spolupracuje s Českým rozhlasem, dále působí v produkcích Lednicko-valtického hudebního festivalu a festivalu komorní hudby d'Accord v Německém Dinkelsbühlu, kde také vede masterclass. Působil i jako vyučující na hudební akademii Ingesund při universitě Karlstad ve Švédsku a od října 2016 vyučuje také na Janáčkově Akademii múzických umění v Brně.

http://www.bohumirstehlik.com/

Program akcí - MKS Program všech akcí v Letovicích - TIC