×

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ctools_context has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 127 v souboru /web/htdocs2/mks_letovicecz/home/www/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ctools_context_required has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 127 v souboru /web/htdocs2/mks_letovicecz/home/www/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ctools_context_optional has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 127 v souboru /web/htdocs2/mks_letovicecz/home/www/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
22. 9.
Sál ZUŠ Letovice
Hudba
100,- Kč

David Dorůžka Trio

David Dorůžka Trio:

David Dorůžka - kytara
Jiří Slavík - kontrabas
Martin Novák - bicí

Kytarista a skladatel DAVID DORŮŽKA, jehož význam i aktivity výrazně přesahují české hranice, vydává po téměř devíti letech nové autorské album s názvem AUTUMN TALES. Album bylo nahráno v klasickém triovém obsazení s kontrabasistou JIŘÍM SLAVÍKEM a bubeníkem MARTINEM NOVÁKEM a zachycuje Dorůžku ve vynikající interpretační i skladatelské formě.

Pět vlastních skladeb Dorůžka doplnil několika melodiemi vycházejícími z židovské písňové tvorby, skladbou Bohuslava Martinů ve vlastní úpravě a dokonce i jedním meziválečným jazzovým šlágrem. Autorem dvou skladeb je kontrabasista Jiří Slavík.

Převzal cenu Anděl v žánrové kategorii Jazz & Blues právě za album AUTUMN TALES.

David Dorůžka se na české jazzové scéně pohybuje již od svých čtrnácti let. Vystudoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music v Bostonu, během studia měl možnost studovat s hudebníky, jako jsou Joe Lovano, Mick Goodrick, George Garzone, Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman či Christian McBride. Dvě Dorůžkova vlastní alba získala cenu Anděl za jazzové album roku (Hidden Paths, 2004 a Silently Dawning, 2008); tutéž cenu získalo v roce 2012 album “Light Year”, které Dorůžka vytvořil s kvintetem Inner Spaces. Dorůžka vystupoval na mnoha prestižních jazzových pódiích po celém světě a podílel se na mnoha nahrávkách. Spolupracoval (v některých případech stále spolupracuje) s hudebníky, jako jsou George Mraz, Jorge Rossy, Chris Cheek, Arild Andersen, Django Bates, Albert Sanz, Iva Bittová, Marta Topferová (projekt Milokraj), Jaromír Honzák, Luboš Soukup, Aga Zaryan, Tomáš Liška, Tiburtina Ensemble (projekt Apokalypsis) a další. Přestože od Dorůžkova předchozího alba „Silently Dawning“ (Animal Music, 2008) uplynulo téměř devět let, je Dorůžka nejčastěji přítomným umělcem na nahrávkách Animal Music – AUTUMN TALES je již dvanáctým albem na tomto labelu, zachycujícím Dorůžkovo kytarové mistrovství.

Jiří Slavík studoval kompozici a kontrabas na Royal Academy of Music v Londýně a na konzervatoři Santa Cecilia v Římě. Po studiích se přestěhoval na sedm let do Paříže, kde byl jako jako muzikant na volné noze zapojen do širokého spektra hudebních žánrů; počínaje od tradičního východo - evropského folklóru, přes klasickou hudbu po soudobou hudbu a moderním jazzem konče. Od října 2014 žije v Praze a působí jako pedagog na jazzových odděleních HAMU a JAMU. Během své dosavadní kariéry vystoupil s vlastní hudbou na pěti kontinentech. Jeho skladby byly vysílány na rádiích jako France Culture, BBC Radio 3 i Český rozhlas Vltava. Pro sólová vystoupení používá pětistrunný kontrabas, který kdysi patřil legendárnímu Barru Phillipsovi, jenž mu tento nástroj předal. Je sponzorován firmou D’Addario Strings.

Martin Novák pochází z Ostravy, vyrůstal v Chrudimi, kde prošel základní uměleckou školou na housle, kytaru a bicí nástroje.

Jazzu propadnul na letních jazzových dílnách ve Frýdlantu v Čechách pod vedením Toma Bancrofta a v Praze u Martina Šulce a Jiřího Slavíčka. Po roce 2002 prošel spoustou pražských kapel, jako např. Roman Pokorný Trio (s Ondřejem Pivcem), Blues Box Heroes, Yvonne Sanchez & Brazilian Mood, Najponk Trio, Infinite Quintet, Jan Kořínek & Groove a další. Koncertoval po celé České Republice, ale také v Polsku, Anglii, Turecku, Německu, Rumunsku, Rakousku, Řecku, Bulharsku, Slovensku aj. V roce 2012 vyhrál společně s kapelou Miroslav Hloucal Quartet soutěž Jazzprix a v témže roce se tato kapela také zúčastnila finále soutěže Getxo Jazz Competition. Martin v současné době studuje na prestižní Jazz Institute Berlin u jedinečného Johna Hollenbecka. K vidění je nejvíce v kapelách Lenka Dusilová & Baromantika, Jana Kirschner, Lanugo i Sarah & The Adams. Podílel se na více než patnácti CD.

Program akcí - MKS Program všech akcí v Letovicích - TIC