14/930/9
MKS Letovice - kulturní dům
Výstava
Vstupné dobrovolné

Kirchlinteln ve fotografiích - výstava fotografií

Výstava fotografií „Kirchlinteln ve fotografii“ bude zahájena vernisáží v pátek 14. září 2018 v 18.00 hodin v Kulturním domě v Letovicích.

Výstava potrvá do 30. 9. 2018.

Kirchlinteln v Letovicích

Obec Kirchlinteln, ležící v Dolním Sasku asi 45 km od Brém, je partnerskou obcí města Letovice, se kterou jsme navázali kontakty v r. 2000 a partnerství stvrdili podpisem smlouvy o partnerství 5. května 2003 na velvyslanectví České republiky v Německé spolkové republice, v Berlíně. Od té doby se uskutečnily vzájemné návštěvy při různých významných událostech u partnerů, výměnné pobyty žáků základních škol apod.. Je snaha rozšiřovat partnerství do dalších oblastí, aby se mohlo zapojit do partnerství co nejvíce občanů. Při loňském setkání evropských partnerů města Letovice při akci „V Evropě nejsi sám“ v Letovicích, starosta města Vladimír Stejskal navrhl například setkání včelařů, hasičů nebo sportovců. Návrh vyústil v dohodu setkání včelařů v Letovicích ve dnech 13. – 16. září 2018, kdy se mohou včelaři z Letovic, kteří oslavili loni 110 let od založení spolku a včelaři z Kirchlintelnu poznat, vyměnit si zkušenosti, ukázat jak se chovají včely na letovicku a navázat další spolupráci.

Spolu se včelaři přijede skupina amatérských fotografů fotokroužku z kulturního centra Mlýnice v Brunsbrocku. Na výstavě fotografií v Kulturním domě v Letovicích představí zajímavé pohledy na Kirchlinteln a jeho místní části. Návštěvníci výstavy mohou poznat krajinu ležící v Gemeinde Kirchlinteln, velice upravených a rázovitých místních částí, nacházejících se v mnohotvárné krajině na jihozápadním okraji Lüneburgerských vřesovišť.

Setkání je podpořeno Fondem česko - německé budoucnosti.

Bohuslav Kuda