1/12
Sál ZUŠ Letovice
Hudba
150,- Kč

LANUGO

LANUGO:

Markéta Foukalová - zpěv

Viliam Béreš - piano, zpěv

Mirek Šmilauer - kytara, zpěv

Rastislav Uhrík - basa, zpěv

Martin Kopřiva -bicí, zpěv

Martin Novák - bicí, zpěv

Pražská kapela Lanugo je na české scéně výjimečná. Typická je pro tohle spojení vystudovaných muzikantů přirozená kombinace jazzových postupů, sól a instrumentálních ploch s popovým vzorcem sloka-refrén.

Duší Lanuga je dozajista jedna z nejlepších mladých zpěvaček u nás, devětadvacetiletá absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka Markéta Foukalová. Možná, že jste si jí všimli už jako zpěvačky funkyjazzových Madfinger nebo jedné ze tří vokalistek ethnojazzových Yellow Family. Hostovala i u Michala Pavlíčka nebo na narozeninovém koncertě Michala Prokopa v pražské Lucerně.

Její citlivý alt jako by nebyl v Lanugu jenom sólovým, ale i dalším doprovodným nástrojem. Všechny instrumenty - ať už klávesy Viliame Béreše (Toxique), kontrabas Rastislava Uhrika (Vertigo Quinet, jejichž vliv je na albu ostatně velmi cítit), bicí Martina Kopřivy, trubka Miroslava Hloucala (Infinite Quintet) a kytara Mirka Šmilauera - se totiž v rámci Lanuga nepředhánějí; podle teorie „jeden za všechny, všichni za jednoho“ jen citlivě staví společný výsledný zvuk. Zpěv Foukalové je přesně tak funkční, civilní, neafektovaný a přitom jasný jako ostatní kapelové nástroje.

www.lanogo.cz

 

Program akcí - MKS Program všech akcí v Letovicích - TIC