26/11
MKS Letovice / kulturní dům
Hudba
150,- Kč

Libor Šmoldas NYC Trio (CZ/USA)

Koncert jazz

Libor Šmoldas – kytara

Adam Nussbaum – bicí

Jay Anderson – kontrabas

Ve svém new yorském triu se náš přední jazzový kytarista Libor Šmoldas představuje s rytmikou absolutní světové jazzové špičky. Posuďte sami: O generaci starší američané bubeník Adam Nussbaum a kontrabasista Jay Anderson doprovázeli Michaela Breckera, Tootse Thielemanse, Marii Schneider, Boba Mintzera, Eliane Elias, Stana Getze, Mika Sterna, Johna Scofielda, Johna Abercrombie, Joe Lovana, Lee Konitze, Sonnyho Rollinse a mnoho dalších hvězd jazzového světa. Navíc se nevyhýbají ani nabídkám hudebníků jiných žánrů, o čemž svědčí jejich spolupráce například s Frankem Zappou či Tomem Waitsem.

Šmoldasovo NYC Trio není jen dalším případem jednorázové spolupráce evropského muzikanta s americkými hvězdami, kapela koncertuje přes šest let a vydává již své třetí album které se na koncertě chystá pokřtít.  To první z roku 2015 nazvané Dreamtime bylo natočeno v New Yorku a přineslo kromě intimních verzí jazzových standardů také Beatles, Jamese Taylora či hudbu z filmu Kmotr. V pořadí druhá deska nese název On the Move (2016) a zaujme vás naopak syrovějším a bluesovějším zvukem plným energie s jakou všichni tři muzikanti interpretují Liborovy vlastní kompozice. Současná deska nese název Dusk a je také složená z původního materiálu, tentokrát z jemnějších skladeb, které vás provedou jednotlivými fázemi dne od úsvitu k půlnoci.

Na koncertě se můžete těšit na průřez repertoáru obou starších desek okořeněný o materiál desky nové. Hudba je plná improvizace, energie a instrumentálního mistrovství, které ovšem není samoúčelné, ale vždy ve službách hudby, tedy melodie, vzájemné komunikace a strhujícího jazzového rytmu.

http://www.liborsmoldas.cz/

Program akcí - MKS Program všech akcí v Letovicích - TIC