7. 3.

Koncert KPH

KRISTINA FIALOVÁ - viola

DOMINIKA ŤUKOVÁ – harfa

Kristina Fialová je violistka s ohnivým temperamentem, přirozenou virtuositou a vřelým tónem. Je jednou z nejtalentovanějších violistek mladé generace. Absolvovala Konzervatoř v Brně. V současné době studuje doktorandské studium na Akademii múzických umění v Praze. Je laureátkou řady mezinárodních soutěží. Vystupuje jako sólistka či komorní hráčka s českými i zahraničními umělci. Představila se s několika předními českými orchestry.

Dominika Ťuková absolvovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením, ve studiu pokračuje na HAMU v Praze ve třídě Jany Bouškové. Od listopadu 2010 je první harfistkou Filharmonie Hradec Králové. Pravidelně spolupracuje s Brněnskou filharmonií a Pražskou komorní filharmonií.