Lékárna Letovice

Historická lékárna v Nemocnici Letovice

Unikátní barokní historická lékárna vybudovaná v roce 1784 se v Letovicích nachází v přízemí hlavní budovy Nemocnice Letovice, vlevo od hlavního vchodu do areálu.

V nádherné zrestaurované lékárně je možné obdivovat figurální nástropní a nástěnné malby, zobrazující uzdravování nemocných. Za povšimnutí dále stojí bohatě ornamentálně zdobený vestavěný lékárenský nábytek obklopující všechny stěny místnosti. Lékárenské dózy i šuplíky s latinskými nápisy léčiv přispívají k výjimečnému duchu místa, které sloužilo svému účelu po celých 150 let.

Lékárnu je možné navštívit s průvodcem od června do září. Prohlídka začíná před hlavním vchodem do budovy a trvá necelých 30 minut. Za příznivého počasí je součástí prohlídky i procházka revitalizovanou klášterní zahradou, kde jsou k vidění pískovcové sochy,  které byly vytvořeny v rámci mezinárodního sochařského sympozia v roce 2006 a jsou ukázkou sochařského umění na přelomu 20. – 21. století. Za zhlédnutí jistě stojí i Strom Olgy Havlové - liliovník tulipánokvětý. Strom, který byl vysazen na zahradě Nemocnice Letovice  8. 10. 2018  v den nedožitých 82. narozenin Václava Havla. Pro větší skupiny osob je prohlídka možná po předchozí telefonické domluvě i v jiné termíny. Prohlídky zajišťuje MKS - Turistické informační centrum Letovice. Na prohlídky lékárny je vzhledem k malé kapacitě lékárny nutná rezervace předem na tel.: 516 476 790, 739 396 538 (TIC Letovice)

Další komentované prohlídky barokní lékárny budou v roce 2024.

- začátek prohlídek je před hlavním vchodem do Nemocnice Letovice

MKS - Turistické informační centrum
Tyršova 2, 679 61 Letovice
Tel.: 739 396 538
E-mail: tic@mks-letovice.cz
WWW: www.mks-letovice.cz/tic

Otevírací/provozní doba:
ČERVEN - ZÁŘÍ - zpravidla první sobota v měsíci
Začátky prohlídek ve 14.00 a 15.00 hod.

ČERVENEC, SRPEN - vždy ve čtvrtek
Začátek prohlídky ve 14.00 hod.