Duhové čtení

Číst můžeme nejen pro poučení a získání vědomostí, ale také pro radost. Pojďme si společně čtení užít! Čeká nás nová čtenářská soutěž nebo spíše hra pojmenovaná DUHOVÉ ČTENÍ. Pravidla jsou zcela jednoduchá.Vyzvedněte si svůj čtecí plán.Vyplňte prosím své jméno a příjmení a třídu. Čtecí plány zůstávají v knihovně.

V roce 2015 čteme podle barev knižní obálky, písmen abecedy, na které začíná název knihy, počtu stránek v knize, emocí, které v nás čtení vzbuzuje…Vašim úkolem je přečíst co nejvíce knih tak, aby se daly přiřadit k jedné z kategorií. Každý titul může být uvedený ve čtecím plánu pouze JEDNOU. Počítají se pouze knihy přečtené od 1. února do 30. listopadu. Po přečtení si zapíšete knihu do svého čtecího plánu k příslušné kategorii.

Jsme zvědaví, zda se někomu podaří vyplnit celý čtecí plán - to je 62 přečtených knih!!! Vyhodnocení s překvapením proběhne v prosinci. Nápad jsme převzali s laskavým svolením blogerky Nikky Finn. Plnou verzi Čtecí výzvy pro rok 2015 najdete na stránce: nikkifinn.blogspot.cz - Čtecí výzva 2015, pokud blogujete, můžete se přidat i on-line 

S únorem roku 2016 otevíráme další ročník Duhového čtení. Pravidla i zcela nový čtecí plán si můžete vyzvednout u knihovnice nebo stáhnout přímo z našich webových stránek (pdf soubory).

1. 2. 2016
Čtenářská soutěž Duhové čtení
Čtvrtek, 23 Únor, 2017 - 14:06

Dne 1. března zahajujeme oblíbenou čtenářskou soutěž "Duhové čtení". Pokračujeme ve stejném herním plánu jako v loňském roce. Čtenářská hra skončí 30. listopadu a začátkem prosince proběhne vyhodnocení. Čtecí plány i pravidla najdete na stránkách knihovny. Čtecí plán je k vyzvednutí u knihovnice.

Duhové čtení 2016
Čtvrtek, 28 Leden, 2016 - 12:23

V pondělí 1. února 2016 jsme opět spustili čtenářskou hru DUHOVÉ ČTENÍ. Letos je připraven zcela nový čtecí plán, tentokrát čteme podle autorů, dobrých a špatných konců, žánrů, na doporučení blízkých a dalších neobvyklých kategorií. Jsme zvědaví, jestli se některému z našich čtenářů podaří přečíst všech 60 knih. Hra skončí 30. listopadu 2016.

Čtenářská soutěž Duhové čtení
Pondělí, 30 Listopad, 2015 - 15:43

Letos v únoru dětské oddělení knihovny vyhlásilo novou čtenářskou soutěž DUHOVÉ ČTENÍ. Inspirovali jsme se čtecí výzvou na tomto čtenářském blogu. Každý čtenář, který se do hry zapojil, dostal svůj čtecí plán a mohl směle začít.

Duhové čtení - čtenářská soutěž
Pátek, 30 Leden, 2015 - 15:40

I v letošním roce připravilo dětské oddělení pro své čtenáře čtenářskou hru. Zapojte se společně s námi do DUHOVÉHO ČTENÍ! Začínáme 2. února 2015, hra končí 30. listopadu 2015. Letos čteme podle barev, abecedy a dalších netradičních kategorií. Čtecí plán je k vyzvednutí u knihovnice. Zapojit se samozřejmě mohou i dospělí čtenáři knihovny!