Duhové čtení

Číst můžeme nejen pro poučení a získání vědomostí, ale také pro radost. Pojďme si společně čtení užít! Pro dětské čtenáře pořádáme již od roku 2015 soutěž  Duhové čtení.  Pravidla jsou zcela jednoduchá! Vyzvedněte si svůj čtecí plán. Vyplňte prosím své jméno a příjmení a třídu. Čtecí plány zůstávají v knihovně. Jedinou podmínkou pro zapojení do soutěže je registrace v knihovně, zapisují se pouze knihy vypůjčené v naší knihovně!

Vašim úkolem je přečíst co nejvíce knih tak, aby se daly přiřadit k jedné z kategorií. Každý titul může být uvedený ve čtecím plánu pouze jednou. Počítají se pouze knihy přečtené od 1. února do 30. listopadu. Po přečtení si zapíšete knihu do svého čtecího plánu k příslušné kategorii. Nebudeme kontrolovat přečtení pomocí otázek, také výběr knih je jen a jen na vás. Spoléháme na váš smysl pro čestnou hru!

Soutěž má dvě kategorie:

První kategorie: děti 6– 10 let(5 – 25 knih)

Druhá kategorie: děti 11 -15 let (10 – 50 knih)

Po přečtení knih v dané kategorii soutěž nekončí, knihy se dál zapisují a na konci vyhlásíme Nejlepšího čtenáře v obou kategoriích.

Vyhodnocení s překvapením proběhne v prosinci daného roku.

Nápad jsme převzali s laskavým svolením blogerky Nikky Finn.

8. 10. 2019
Pátek, 8 Únor, 2019 - 09:24

Již tradičně 1.února spouštíme čtenářskou soutěž  Duhové čtení. Pravidla jsou stejná jako v loňském roce, mění se nám pouze kategorie a to podle věku čtenáře. Čtenářská hra skončí 30. listopadu a začátkem prosince proběhne vyhodnocení s vyhlášením Nejlepšího čtenáře pro daný rok.  Čtecí plán je k vyzvednutí u knihovnice a pravidla k nahlédnutí v knihovně.

Pondělí, 8 Říjen, 2018 - 09:22

1.února opět zahajujeme oblíbenou čtenářskou soutěž "Duhové čtení". V letošním roce jsme změnili herní plán i koncept celé soutěže. Soutěžíme ve dvou kategoriích podle třídy, kterou čtenář navštěvuje.  Za každý splněný cíl obdrží čtenář odměnu. Čtenářská hra skončí 30. listopadu a začátkem prosince proběhne vyhodnocení s vyhlášením Nejlepšího čtenáře pro daný rok.

Čtvrtek, 23 Únor, 2017 - 14:06

Dne 1. března zahajujeme oblíbenou čtenářskou soutěž "Duhové čtení". Pokračujeme ve stejném herním plánu jako v loňském roce. Čtenářská hra skončí 30. listopadu a začátkem prosince proběhne vyhodnocení. Čtecí plány i pravidla najdete na stránkách knihovny. Čtecí plán je k vyzvednutí u knihovnice.

Duhové čtení 2016
Čtvrtek, 28 Leden, 2016 - 12:23

V pondělí 1. února 2016 jsme opět spustili čtenářskou hru DUHOVÉ ČTENÍ. Letos je připraven zcela nový čtecí plán, tentokrát čteme podle autorů, dobrých a špatných konců, žánrů, na doporučení blízkých a dalších neobvyklých kategorií. Jsme zvědaví, jestli se některému z našich čtenářů podaří přečíst všech 60 knih. Hra skončí 30. listopadu 2016.

Čtenářská soutěž Duhové čtení
Pondělí, 30 Listopad, 2015 - 15:43

Letos v únoru dětské oddělení knihovny vyhlásilo novou čtenářskou soutěž DUHOVÉ ČTENÍ. Inspirovali jsme se čtecí výzvou na tomto čtenářském blogu. Každý čtenář, který se do hry zapojil, dostal svůj čtecí plán a mohl směle začít.

Duhové čtení - čtenářská soutěž
Pátek, 30 Leden, 2015 - 15:40

I v letošním roce připravilo dětské oddělení pro své čtenáře čtenářskou hru. Zapojte se společně s námi do DUHOVÉHO ČTENÍ! Začínáme 2. února 2015, hra končí 30. listopadu 2015. Letos čteme podle barev, abecedy a dalších netradičních kategorií. Čtecí plán je k vyzvednutí u knihovnice. Zapojit se samozřejmě mohou i dospělí čtenáři knihovny!