Kniha do vlaku

Městská knihovna Letovice se přidává k projektu KNIHA DO VLAKU. V roce 2014 tento nápad poprvé realizovala Městská knihovna Mikulov ve spolupráci s Českými drahami a Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR.

V září roku 2015 jsme se rozhodli i v Letovicích nabídnout možnost půjčování knih na vlakovém nádraží. Nejprve jsme se obrátili na ČD s dotazem, zda naše knihovnička může být na nádraží umístěna. Poté jsme oslovili Masarykovu střední školu Letovice s prosbou o vytvoření návrhu regálu na knihy, pro který se ujal název knihobudka. Studenti oboru truhlář navrhli tři možné varianty. Tu nejlepší si zvolili čtenáři naší knihovny během prosincového hlasování. V lednu se studenti pustili do výroby knihobudky. Nachystali jsme obsah pro nádražní knihovnu, který tvoří z velké části knihy darované našimi čtenáři.

Od čtvrtka 17. března 2016 nabízíme na vlakovém nádraží v Letovicích ke zpříjemnění cestování knihy. Knihy si můžete zdarma půjčit, ale také vyměnit, případně i do knihovničky darovat. Vraťte je zpět buď přímo v Letovicích, nebo na jiných nádražích zapojených do KNIHY DO VLAKU. Pokud se Vám kniha bude hodně líbit, klidně si ji ponechejte, knihy budeme do knihovničky průběžně doplňovat. Mějte na paměti, že i ostatní rádi čtou. Zacházejte proto s knihami tak, aby mohly ještě dlouho zpříjemňovat dny a cesty i dalším lidem.

22. 3. 2016
Kniha do vlaku - knihovnička na letovickém nádraží
Pondělí, 12 Červen, 2017 - 09:32

Organizátoři projektu Kniha do vlaku vytvořili aktualizovanou mapu, která vznikla díky spolupráci se SŽDC. Všichni, kdo si zapůjčí knihy v Letovicích na nádraží, uvidí místa, kde je možné knihy vracet nebo si jiné půjčit.

Kniha do vlaku - knihovnička na vlakovém nádraží
Úterý, 22 Březen, 2016 - 14:50

S radostí oznamujeme všem našim čtenářům, příznivcům a také cestujícím, kteří využívají vlakové spojení z Letovic, že od čtvrtka 17. března 2016 mohou zdarma využít naši knihovničku na vlakovém nádraží.

Kniha do vlaku - návrh podoby knižního regálu
Pátek, 12 Únor, 2016 - 14:16

Již brzy se připojíme k mnoha dalším českým knihovnám, abychom nabídli našim čtenářům novou službu. 17. března 2016 bude slavnostně zahájen v prostorách letovického nádraží projekt KNIHA DO VLAKU. Podrobné informace budou zveřejněny na našich webových stránkách.